Kuryelerin her türlü paket gönderimlerinde etkili rolünün olduğu bilinmektedir. Acil ve güvenilir teslimat imkanı ile herkesin memnuniyetini toplayan gönderimlerdeki ulaşılabilirlik ağı ile her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Ambarlı kurye hizmetleri hem alıcı hem de gönderici ile sürekli olarak iletişim içerisinde olmaktadır. Durum böyle iken seçkin kurye firmaları kurye personellerini bu önceliğe göre seçmesi gerekmektedir. Kuryelerin her zaman müşteriler ile olan iletişimi etkin ve saygılı olmalıdır. Gönderici ve alıcı ile birebir görüşmelerde kendini ifade edebilme, yansıtabilme, etkili iletişim kurabilme, kurumsal imajı en iyi şekilde taşıyabilme gibi etkinlikleri yerine getirmesi de oldukça önem arz etmektedir. Hem olumsuz hem de olumlu geri dönüşlerde nasıl davranması gerektiğini bilen, sağlıklı bir iletişim kurabilme yetisine sahip, sabırlı ve ifade etme kabiliyetine sahip personeller değerlendirilmelidir.

Tüm Gönderimlerde Hassas Taşıma

Ambarlı moto kurye ile taşınmış olan gönderimlerde şayet alıcı kişi belirtilen adreste bulunamıyorsa, ilk olarak yapılması gereken işlem, adresin doğru olup olmadığını kontrol etmek olmalıdır. Adres teyidinden sonra cep telefonu ile alıcıya ulaşılmaya çalışmalıdır. Eğer alıcıya da ulaşılamıyorsa, paket tekrar göndericiye ulaştırılmalıdır. Alıcıya teslimat edilmesi gereken bu paket, kesin olarak başka bir kişiye bilgi verilse bile teslim edilmemelidir.

Motorlu Kuryelikte Yazılı Olmayan Kurallar

Ambarlı motor kurye olarak faaliyet gösteren kişilerin giyimlerine ve kişisel bakımlarına özen göstermesi son derece önemlidir. Bunun yanı sıra kurye şirketi tarafından giyilmesi kurallar ile belirlenmiş üniformaların ve kurumsal kimliklerin de elbette ki kullanılması gerekmektedir. Bunlar ceket, yelek, şapka v.b kıyafetler ve aksesuarlar olabilmektedir. Bir diğer önemli husus ise etkili iletişim, diksiyon ve beden dili gibi konularda yetiştirilmiş olması gerekmektedir. İhtiyaç dahilinde kurum içi yahut kurum dışı düzenli seminerler de düzenlenmelidir. Sayılan ve belirtilen tüm bu hususlar yerine getirildiğinde, firmaların prestiji ve saygınlığı artacak ve sektörde kendine seçkin bir yer edinecektir. Kuryelikte önemli olan bilgi enformasyonu problemine nihai çözümler üretmeli, inovasyonu ve yeni gelişmeleri faaliyetlerine yansıtmalıdır. Tüm bu hizmetleri hızlı ve kolaylıkla alabilirsiniz.